גלעד שליט חי אתר האופנועים הישראלי

חנות |  ראשי |  לוח |  פורום |  MotoTec |  קישורים |  חדשות |  משאל |  חדש בשוק


טרקר וסטריטבורד

כתב IXMIX

כל הכתוב להלן תואם (כמעט זהה) לחלק מהמאמר על 50 שפרסמתי במאמרי הפורום.
ביקורת תתקבל בברכה, הכתוב הינו על דעתי בלבד, ומבוסס נסיון הרכיבה שלי - תמיד רוכב לפני שכותב...Xמיקס.

הפיז´ו סטריטבורד הינו כלי מוצלח של פיז´ו בקטגוריית הזולים ופרקטיים, זהו כלי זול ביחס למכלולים שהוא מציע (בערך 8000-8500 על הכביש). הסטריטבורד הינו קטנוע עירוני יעיל, שאינו מתיימר להיות הכי הכי טוב בשום קטגוריה, והוא אכן לא כזה - מה שהוא כן, זה כלי יעיל בעיר, בעל כושר היגוי טוב, צמיגים סבירים+ בלמים טובים, כלי נוח ואמין. תוסיפו לזה את עסקאות התשלומים שמציע יבואן פיז´ו (זה נכון לגבי רוב הדגמים שלהם) - ויש לכם עסקה טובה.
כמו כלים אחרים שהוכיחו אמינותם, גם הסטריטבורד כבר נפוץ בשימוש אצל חברות להשכרת קטנועים בתל אביב וירושלים, ואצל שליחים רבים (אפילו אלו של ספגטים). כפי שאנו יודעים (ולמדתי אישית עקב היתקלות לא נעימה עם נוכלים) - הרבה פעמים קטנוע "עובד" ורשום כפרטי, כך שלאור הפופולאריות שציינתי, חשוב לבחון שוב ושוב סטריטבורדים משומשים לפני קניה, ולהקפיד על כך אף יותר מאשר בכלים אחרים.
עיצובו החיצוני סביר, ותו לא. זה אומר שהסיכון לגניבה יורד. אגב בקטגוריית הזולים/פרקטיים העיצוב ממילא יהיה משני לעלות התחזוקה - זו מסתמנת בסטריטבורד, כמו בקטנועי פיז´ו האחרים, כסבירה, אפילו נמוכה.

המזלג הקדמי טוב-, ועושה את העבודה בעיר (ובכפר=ירושלים LOL). למען האמת, השילוב של מתלה קדמי טוב ואחורי גרוע, גורם לקטנוע להיות יציב מאד, וממש לא נעים לנסיעה, ומעשה שהיה כך היה: עבדכם הנאמן רוכב על סטריטבורד ברחובות הבירה, על כביש מס´ 1 עירוני. לפתע פתאום, באמצע הנתיב, כ 20 סנטימטר מהצמיג הקדמי…הפתעה… חתיכת בור אחושלוקי באדיבות עיריית ירושלים. בור שכזה היה הופך את ה dj הישן, או מפוצץ צמיג בפיור או ב dio, אבל הצמיג הקדמי של הפיז´ו ריחף מעליו כמו פיה מסוממת בליל חג המולד (ומי שלא ראה את טינקרבל שיכורה לא ראה יתוש מעופף בעיגולים מימיו). בכל אופן, הXמיקס מתחיל לחייך, ואז מגיע הצמיג האחורי לבור, ו…אוי. עוד 20 מטרים נסיעה, עצירה בצד, שתי הידיים על הענבים, ו… שמונה עשרה מתפללים מבית הכנסת הסמוך מביטים בי מבצע ריקוד זולו - החמינדוס נמעכו כמו ההוא מ"הנוסע השמיני". בקיצ - נקודת התורפה הגדולה היא המתלה האחורי.
עם כל אלה, ובזכותם - הסטריטבורד הוא קטנוע סביר++, אמין יעיל ועושה את העבודה. כל המכלולים טובים, אבל אף מכלול אינו הכי טוב בשוק. (בוא נאמר שהוא מזכיר את העובדים הזרים - לא הכי יפה, לא הכי משוכלל, לא הכי טוב שיש, אבל עושה את העבודה והעבודה שווה כל גרוש).

הפיז´ו טרקר off-road לעומתו שייך לקטגוריית הקטנו"שים (קטנועי שטח), וזה אומר שהוא מיועד כאילו(!) לרדת לשטח. אמנם לא מומלץ לרדת איתו לשטח, אך הוא אמור להתמודד טוב יותר עם מהמורות הכביש מאשר מתחריו הזולים והפרקטיים (הוא אכן מתמודד טוב יותר למעט המתלים...). המרווח הגדול לגחון (כלומר הגובה של הגחון...) עוזר גם הוא ומוסיף לנוחות הנסיעה, להתמודדות עם תלאות מע"צ וכמובן יהיה קל יותר לעלות על מדרכה בלי לשפשף את הגחון עם הטרקר אוף-רואד מאשר עם קטנועי 50 נפוצים כגון פיור, ויוהסיטי etc.
מבחינת גודל הטרקר הינו קטנוע גדול יחסית - אני 1.70 וקצת והרגשתי עליו מצוין. לדעתי רוכבים עד 1.80 ולא שמנמנים מדי ירגישו טוב.
לטרקר מנוע חזק יחסית ל50 אשר זינק מהר ברמזור, והגיע למהירות 80 וטיפה במישור (נמדד ע"י רכב שנסע לידי, כך שזה 80 קמ"שים אמיתיים). מכובד בהחלט יחסית ל50 ושוש אומר שבוודאי יחסית למחירו.

המתלים סבירים, אולם לטעמי קשים מדי ופוגמים בנוחות. חבל, כי מרווחה הגחון, יחד עם מושב סביר וצמיגי שטח היו יכולים לספק נוחות גדולה יותר, והמתלים פוגעים בנוחות. עם זאת ייאמר לזכות המהנדסים שתכננו אותו כי המתלים מאפשרים להרגיש בשליטה מלאה בקטנוע. ההיגוי נוח מאד בעיר ובתנועה צפופה ומאפשר נסיעה נוחה בין היושבים בקופסאות.

אם אני הייתי צריך להחליט בין שני אלו הייתי הולך על הסטריטבורד, אבל זה רק אני...Xמיקס
מאמרים נוספים  

הונדה מבשרת על יציאת ה CB 1300 לאירופה
הורנט 600 החדש ל 2003
בלמים - מכיר ?! בייקס
לעבור את החורף יבשים
עמותת רוכבי השטח מרוץ 6 בן-שמן
מיגון למקרי תאונה - קסדות, כפפות, חליפות ונעליים
יריד ויתקין - מרוץ המוטוקרוס מספר 6
הענק העדין
אני נהג מרוצים, ואתה?
המלצות לרכישת 50 סמ"ק
דגמי הסופרמוטו החדשים של KTM
תערוכת מינכן
ויברציות לשנת 2003
ימהה YZF-R6 לשנת 2003 החשיפה המלאה
איך מוציאים רישיון לאופנוע ?
מאבק בתאונות הדרכים ?
רכיבה על רטוב
לווייתן של יבשה, בורגמן 650
נובח, אבל לא נושך (ימאהה בולדוג)
כמה טיפים חשובים בעת קניה ומכירת אופנוע
חמישה כללים בסיסים לשמירה על חייכם
גלעד והאנפילד
לראש הדף 

כתוב לנו |  אודות |  הסכם שימוש |  ש"ות |  הצהרת פרטיות |  החשבון שלי |  פורום |  בייקרס

   XNET Smart Solutions All rights reserved © 1998-2003